Sayfalar

Perşembe

Mehmet Pakdemirli Hafifliği

Bu kişi kariyer basamaklarını ağır ağır, sağlı sollu desteklerle çıkmış bir üniversite rektörü. Ama sanırım kendini tükenmez güçlü bir nükleer reaktör sanıyor. Protesto haklarını kullanmak isteyen öğrencilere ' hadi len ordan burada kimseyi savunamazsınız, çünkü burası benim üniversitem ' demiştir. Bir nevi 7 yaşındaki Ali Can'ın top benim oynatmıyorumudur bu. 

Mikrozekayla koca üniversiteye yönetici olmanının gereklerini harfiyen uyguladığını görüyorum bu adamın. Adam burada öylesine kullanılan bir kelimeydi. Yönetici olmuştur çünkü sadece onun gibi adamlar yönetici olduğu yerde yönetilir. Bahsettiğim alt-üst ilişkisinden çok daha karmaşık bir olay. Bu adamın bir de beyaz şahin arkasındaki yazılar kadar etkileyici bıyıkları var ama bence yazılar daha güzel. Sanırım yazı yazdıracak kadar büyük bir bıyık alanı olmadığı için ince bıyık bırakmış. Ama tavsiyem bıyıklarından yazı yazdırması. Orijinal olur.

Bu yazının ilk paragrafını bundan 5-6 ay önce yazmış, sonraları off be adam senden onlarca var ne yazıcam diyerek, vaktimi boşa harcamak istemeyip taslak olarak kaydetmiştim. Bugün o dönemki olayla ilgili yeni gelişmeler olmuş ve 2 öğrenci okuldan uzaklaştırılmıtşır. Ne uğruna: Bülent Arınç'ı protesto etmek istedikleri için. Ama sanki Pakdemirli'nin ırzına geçmiş bu adamlar, bıyıklarından ince ince terletmişler de uzaklaştırılmışlar, öyle bi suratı var birkaç fotoğrafta. 

Pakdemirli denilen adam bence kağıt toplayan işçiler kadar profesyonel değil bu işte. Onlar kadar temiz bile değil. Kağıt toplayan biri rektör olsaydı ondan çok daha etkili kararlar verebilirdi. En azından temiz kararlar, saf kararlar verebileceğini düşünüyorum. 

İşin en vahim yanı ise son dönemde atanan rektörlerin büyük bölümünün Pakdemirli'den çoğaltılarak yapılmış olduğu gerçeği. Yani bu adamların etkinliklerine önce şaşırıp sonra tepkisiz kalacağız, sonra sıradanlaşacak ve hayatımızın bir parçası olabilecek. Olmayacak mı, ee olmuş işte amk. Bak ne kadar normal şekilde yazıyorum.

Neyse, benim askere kadar gidip gelmem lazım.  12 Ağustos 2011 saat 17.00'ye kadar birliğime teslim olmam gerekiyor. Aksi halde, aksi haldesi sizi ilgilendirmez o benle Tsk arasındaki münasebet. Ben gelişmeleri gideceğim yerden bildiririm belki. Hoşçakalın diycem, siz de diyeceksiniz tabi.

5 yorum:

Adsız dedi ki...

ben o öğrencileri (militanları) orada harcardım hoca çok geçe bırakmıştır. adamın zekasını ve bilimselliğini eleştiren kısım ise takdire şayan derecede komiktir www.sciencedirect.com a girip arasan (tabi becerebilirsen) anlarsın. sana cevap yazmaya gerek yoktu ama dayanamıyor ınsan bazen...

Scartissue dedi ki...

Adsız 04 Ağustos 2011 18:44,

Öncelikle protestocuları tanımıyorum. Ve dediğin gibi militan olsaydı bu kişiler rektörlükten önce başka kurumlar ceza verirdi zaten.

Sen kayrılan taraftansın sanırım, böyle bir şeye ancak kayrılanlar musade eder çünkü. Son olarak siteye girmeyi beceremedim. Ben senin gibi sitelerden zeka ölçmüyorum.

Boş durmak bazen boş yazmaktan iyidir. Boş durmanı tavsiye ediyorum.

Adsız dedi ki...

O Onurlu öğrenci hayatının her alanında Mustafa Kemalin Devrimlerini ,Cumhuriyeti şu ilk yorumu yapan gibi hak-hukuk bilmeyenler de dahil olmak üzere bu neslin bağımsızlığını savunmuş olmalı ki bugünlerde de okuldan atılmış. Uyan Türk Gençliği Vatan Elden gidiyor !

YareN dedi ki...

Kadınlar

Kadınlar Kulübü

Zayıflama

Zayıflama Kulübü

Adsız dedi ki...

üniversiteler eylem yeri değil. oradaki öğrenciler kusura bakmayın ama tgb nin mi artık bilemiyorum. oradaki kişiler. akp karşıtlığı ile biliniyorlar zaten.e bülent arınç da gelince .. gibi saldılar kendilerini rektörün önüne. sevmiyor olabilirsiniz her iki şahsı fakat üniversitenin tadını kaçırmaya hiç gerek yoktu. okuldan atıldıklarını ben de istemezdim ama herşeyin bi yol yordamı var. yazık oldu arkadaşa. devrimci adı altında bu rezilliklere girmezler umarım

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map