Sayfalar

Çarşamba

Biraz hızlı beyler...

 Bizim de piramidimiz olsaydı, sanırım tavanda sözde demokrasiyi,  o 'aut' kadar belirgin olmasa da, yerinden oynatmaya yönelik çabaların olduğu herkes tarafından görülebilirdi. Öyle olduğu zaman ise Mısır'daki gibi 2 alternatif değil, sadece o 'the' isimli 2 sakallının getireceği bir yeni düzen olabilir, olabilir mi? Oluyor işte tabi daha yavaş, su biraz daha yavaş kaynatılıyor ki içerdekiler artan ısının farkında olmasın. 

Tabi farkında olanlar yok değil. Farkında olanların karınlarına tekme atılıp doğmamış çocukları öldürülüyor, öyle Mısır polisi gibi light değil bizim polisimiz, vurduğu yerden ses gelir, akıllı olun. Karnınızda bir çocuk yoksa  burnunuzu kırar, sizi sinek gibi ilaçlar, hiç olmadı götürür karakolda, şubede ya da sadece o sırada çekim yapmayan( o an bozulmuş) bir kameranın önünde çay bisküvi eşliğinde, küfür ede ede döver. Sen zaten böyle birkaç kere dayak yediğinde çıkıp kimseyi protesto edemezsin, kormuşsundur, korkamışsan bile önündeki birkaç ay iş göremezsindir. 

Her neyse konu başka bir yere gidiyor, demem o ki, normal bir insan/insan grubu sürece yayılmış bir etkiye tepki veremez. Yani burada etki-tepki kanunu işlemeyebiliyor, bu nedenle küresel ısınmaya da tepki veremiyoruz, çünkü dünya bir sabah kalktığımız da çok sıcak olmayacak, ya da deniz yükselmeyecek ya da bok püsür işte. Bu bir süreç gibi, aynı demokrasi-teokrasi süreci gibi orada bir karikatür var, tam ondan bahsediyor işte. Bunun bilimsel açıklaması da var sevgili galyalılar. Büyük Guthrie buna Eşik Yöntemi demiş. Aslında hepimiz biliyoruz, ama su yavaş kaynıyor işte.

7 yorum:

cemo dedi ki...

Cumhuriyet gazetesi'nin "Tehlikenin Farkında mısınız?" sloganı ne derece haklıymış meğer.Bir zamanbalr bu sloganla dalga geçen bir kesim b gün galiba haklılarmış demeye başladı da maalesef atı alan üsküdarı geçti.

gasilhane dedi ki...

o deil de suyu koydular mısırda ama cima yok. bence iki güne durulacak mübarekin alternatifi amerikan gelicek. Olan da israile olacak. Tırsıyolar biliyosun. Mısır olmadan asla

Scartissue dedi ki...

Haklısın Cemo, atı alan üsküdar'ı geçti ama kazanan er ya da geç halk olacaktır.

Cima için Cuma'yı bekliyorlar galiba. Yürüyeceklermiş saraya, bekleyip göreceğiz. İsrail Mübarek'e gaz veriyodur şuan hadi aslanım, parçala onları diye. Bugünkü atlı develi Mübarek yanlıları kozalarından boşuna çıkmadı dimi.

gasilhane dedi ki...

obama da israil yüzünden mübareke küfredemiyo, eheh işte reformlar başlasın geçiş meçiş..

adamı bi rahat konuşturmuyo bu israel

Scartissue dedi ki...

Yazık üzüldüm şu Mısır'a, aslında 35 yıldır iktidarda bulunan bu adamı çok daha erkenden göndermemelerinin cezasını çekiyorlar şuan.

cemo dedi ki...

Hangi halk Scartissue? Demokrasi içinden kendine faşist düzen yaratmaya hevesli bir başbakana çok yaşa padişahım diyebilen hatta bu faşizm özentisi tutum ve davranışlara alkış tutan goygoycular mı ? Aziz Nesin'in bahsettiği %65 mi ? Yoksa gittikçe mevcudu azalan modernist, yüzü aydınlığa dönük ,eğitime ve bilime önem veren cumhuriyet ilkelerine bağlı ve demokrasi isteyen insanlar mı kazanacak?

Scartissue dedi ki...

Haklısın Cemo tam olarak demek istediğim şuydu aslında benim. Hiçbir baskıcı rejim daim olamaz. Bu yıllarca sürebilir, ama çökmeye mahkumdur. Bunu en yakın Mısır'da ve Tunus'ta gördük. Tamam halkımız duyarsız buna ben de katılıyorum ama bu biraz da bize özgü sanırım. Bıçak kemiğe dayanacak bizde. O yumurta kapıya gelecek ;)

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map