Sayfalar

Pazartesi

Kasetçinin Mumu

Mhp'li vekillerin yaptıkları ahlaki değil ancak o kameraların gizli çekim yapması da bir o kadar ahlaksızlık. O vekiller tüm görevlerinden istifa etti; bu yapabilecekleri tek şeydi. Şimdi devlet ya da hükumet o mekanlara kameraları koyanları, o görüntüleri yayınlayan site sahiplerini bulacak güçte. Eğer bulamazsa bulmakla sorumlu olan tüm kişiler de en az bu vekiller kadar suçludur ve bul(a)mazsa bu büyük komplonun bence tek sorumlusu, planlayıcısı bu hükumettir.

Geçenlerde Hayati Yazıcı'nın herkesin bildiği bir mail olayı vardı. Bu olay gündeme düştükten birkaç gün sonra mail üzerinden yapılan çalışmalarla Hayati Yazıcı adına Ösym'ye mail atan kişi tespit edildi ve gözaltına alındı. Kısacası kişi bulundu. Her sikimsonik işte biz şunlardan iyiyiz, biz bunlardan iyiyiz diyen devlet bu işi kimin gerçekleştirdiğini bulamayacak güçte mi? Hiç de değil.  Fakat bu videoların Amerika'dan yüklendiği söyleniyor. Aklımı kurcalayan bir başka olay da şu: Amerika Türkiye'nin her hareketini yakından takip eden bir devlet. Yani gerek iç gerekse dış işlerimizi herhalde en az bizim kadar biliyordur. Peki Amerika bu dosyaları kendi sınırları içinde internete yükleyen kişilerden haberdar değil midir sizce? Haberdar değilse bile, sadece birkaç saat içinde  ulaşamaz mı bu kişilere? Hatta ve hatta bu eylemleri direkt olarak düzenliyor bile olamaz mı? Böyle düşünüyorum çünkü bu kadar profesyonel çalışmaları bizim Bakkal  Kamil Efendi yapamaz. Bütün bunları ' bu işin arkasında Amerika var, Amerika'nın arkasında İsrail var ' basitliğine indirmek istemiyorum ama bu da benim öngörüm. 

Son olarak ilk cümlelerimde bahsettiğim üzere, bu kasetler ne kadar ahlaksızlık ürünü ise bunu paylaşanları bulmamak da o  kadar büyük bir ahlaksızlıktır. Bir ahlaksızlığı başka bir ahlaksızlıkla ortaya çıkarmak, bunu ortaya çıkaranların kendi ahlaksızlıklarını legalleştirmez. Sorun da zaten burada, herkes o milletvekillerini ahlaksızlıkla suçlarken, o görüntüleri paylaşanlara sempati duyuyor. Aklını sikim o sempatizanların diyerek huzurlarınızdan ayrılıyorum.


3 yorum:

gasilhane dedi ki...

Birşeyler düşünmeni okumayı özlemişim. Özetle.

Scartissue dedi ki...

Düşündüklerimi yazmayı ben de özlemiştim. Özetle: Yazmak için direniyorum.

Adsız dedi ki...

o Evet, muhtemelen bu yuzden

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map