Sayfalar

Perşembe

Tersanelerde ölüm sezonu açıldı

15 Temmuz 2010 ile 15 Aralık 2010 tarihleri  arasında sürecek ölüm sezonu için tahmini vefat sayısı yapılan son çalışmalara göre 23 kişi olarak hesaplandı. Yapılan hesaplar doğrultusunda ilk ölüm ise bu hafta Tuzla'da gerçekleşti bile. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bugün basın mensuplarına yönelik yaptığı bilgilendirme toplantısında yapılan açıklamaya göre son 10 yılın ortalamasının üzerine çıkılacağı, bu değerlelerin OECD, H5N1, G3, A4, Z8, Zıpzıp bölgesi ülkelerinin üstünde olduğu açıklandı. 

Açıklamanın en dikkat çekici yönü ise Bakan Löplöpçü'nün ''ölümleri engelleyemiyoruz, bir bildiğiniz varsa gidin siz engelleyin'' açıklaması olurken bir basın mensubunun '' maden ocağı ölümleri hakkında ne gibi önlemler alıyorsunuz '' sorusuna ise ilginç bir yanıt verdi. Löplöpçü  maden göçüklerinde bu sene artan ölüm sayısı ile ilgili olarak ''hedefimiz Avrupa'nın 1940 yılındaki ortalamalarını yakalamak, bunun için Bakanlık olarak ciddi çalışmalarımız var bunlardan en önemlisi Facebook'da işini özenle yapınca ölmeyen madenciler adındaki sayfamızdır. Burda hergün paylaştığımız yararlı bilgilerle madencilerin ''kaderlerinin'' önüne geçmeye çalışıyoruz'' dedi. Bakan Löplöpçü her geçen gün yükselen ''Like it''lerle bu konudaki amaçlarına da ulaşatıklarını  bildirdi. 

Eylül ayında yapılacak yeni bir toplantı ile 2011 yılı için öngörülen maden ocakları ölümleri için geniş bir rapor sunulacağını bildiren Löplöpçü halihazırda çalışan bütün madencilere ölmeyin artık diye isyanla karışık önerilerde bulundu.  Toplantının sonlarına doğru bir vatandaşın '' Sayın Bakanım insanlarımız boşu boşuna sırf denetimsizlik nedeniyle ölüyor '' demesi üzerine Bakan Löplöpçü '' hadi len ordan '' diyerek toplantıyı sonlandırdı.


Zaytung benzeri bir haber. Esinlendim evet ama orjinal.

12 yorum:

gasilhane dedi ki...

Güldüm ama utandım..

Scartissue dedi ki...

trajikomik oldu sanırım.

Adsız dedi ki...

zaytung haberi gibi olmuş.. keşke sesimizi duyurabilsek.

Scartissue dedi ki...

evet yazının sonunda belirtmiştim :)

Adsız dedi ki...

a aa ben orayı görmemişim bak

Adsız dedi ki...

ufacık yazmış bir de belirtmiştim diyor hıh!

Scartissue dedi ki...

aslında o tip notları hep ufacık yazmıştım. Haber zaytung haberi olmadığı için üstüne basa basa zaytung yazmanın gereği yoktu kanımca :)

gasilhane dedi ki...

bence zaytungtan hiç bahsetmeseydin. ne amk, format babalarının malı mı?

Scartissue dedi ki...

Ya tabi babalarının malı değildir de hani c/p falan sanalarlar dedim. Ben peşin peşin söyleyeyim esinlediğimi diyerek yazdım bundan sonrakilerde yazmam :)

gasilhane dedi ki...

yahu ronaldonun bile çakması var kukurezma..

Löplöpcü dedi ki...

Hocam "löplöpçü" değilde başka bir tabir kullansan?

İtibarımız sarsılıyor :)

Scartissue dedi ki...

löplöpçü güzel bir siten var bence burdaki tabir yüzünden itibarın zedelenmez ;)

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map