Sayfalar

Pazar

Mim üzerine

Geçtiğimiz günlerde pek sevgili Gasilhane tarafından işaret edilmişim. Gasilhane demişki Scar bir insan seç ve ona bizden bahset *. Düşündüm düşündüm seçtiğim bir insana bütün bu blog aleminden bahsetmek zor olacak dedim. O yüzden tam tersini yaptım ve Gasilhane'yi kırmayarak bu isteğini gerçekleştirdim.  Anlatmak istediğim kişi tanıyanlar da olabilir, o kişi pek sevgili Dante'dir.


Dante soğuk bir kış günü Moskova'da  4 katlı  bir apartmanın 3. katında dünyaya gelmek isterdi tahminimce. Ama orada dünyaya gelmedi. Bu onun elinde değildi tabii ki. Ama hikayeleri yazmak bizim elimizde. İstersem doğurturdum onu az önce orda. Hayatının geri kalanını hızla geçerek Dante ile tanışmamıza geleyim. Çanakkale'de formasyon alırken tanıştık ve aynı sınıftaydık. Gördüğüm anda bu heriften bi cacık olmaz demiştim, hatta ilk hafta batak oynarken ne salak lan bu diye de içimden geçirmedim değil. Salak dememin nedeni de batağı pek iştahsız oynamasıydı tabii o zaman. Yoksa gayet zeki, çevik ve ahlaklıdır. Ama sporcu değildir. Dante'yi okuyanlar yazdıklarının da farkındadırlar.Ben okumama rağmen bir şey farkedemedim. Çok derin şeyler yazıyor gibi ya da yazdığı şeyler bana derin geliyor. Sonuçta derinlik burada ölçülen ve ölçen şeye oranı ise derinliğidir. Yazınsal olarak tanımlamak gerekirse ben hata veriyorum tanımlarken, bi tanımlayan varsa çıksın tanımlasın beni de kurtarsın buradan. Diğer anlamlarıyla Dante aslında saf (tabii ki temiz kalpli anlamında ), tembel( evet gerçek anlamda), zeki, üşengeç, zampara, ağzı laf yapan dolayısıyla kızların aklını alabilecek, okuyan ve en önemlisi artis bir adamdır. Herif bildiğin artistir ve artisliğinden hiçbir durumda taviz vermez. Sanırsın ki ibnenin süper güçleri var ama o sırada bi tek sigarası bile yoktur. Neyse özünde iyi bir insan olan dante hakkında daha fazla bahsedemiycem, ayrıntılı bilgi için kendisine buradan ulaşabilirsiniz.

Ben de bu bayrağı ismen değil ama kısmen takipçilerime devrediyorum. Hani scar beni seç beni seç diyenleriniz varsa bi epostaya bakar editlerim yazıyı :)

Son olarak mimden beni haberdar eden ailemizin hafiyesi magna'ya  ayrıca teşekkür ediyorum. Sen tam bir magna persona'sın ;)

*burada gülmeniz gerikekiyor hesaplarıma göre.

9 yorum:

gasilhane dedi ki...

Kesin görmez demiştim ama bi umut yazmıştım, yalnız Dante'yi anlat desen ben de aynsıını anlatırdım, daha bi gizlisi saklısı yok mu? :))

Scartissue dedi ki...

yok şimdilik bu kadar yeter. daha fazla yazarsam mimer beni :)

gasilhane dedi ki...

O da doğru:) merak kediyi öldürmesin. Geldiğine sevindim:)

MagnaPersona dedi ki...

Ya o kadar da kışkırtmıştım mim konusunda, son derece mülayim bi havayla yazmışsın yine. Tümör olsan bile iyi huylu olursun sen, yok uğraşmıycam :)

francesca mckennitt dedi ki...

Böylece Dante'yi de tanımış olduk :)

gasilhane dedi ki...

pisi pisi de tam olsun:) @magna yani.

MagnaPersona dedi ki...

Derim de adam aylar yıllar sonra bloguna iki çift yazı yazmış, yorum kısmını altın gününe çevirip kovdurmayalım kendimizi yine :))
Ayrıca ben Dante'yi görmüştüm bi ara feysfuktan... Seksi fotoğrafları için tıklayınız derdim ama habercilik anlayışıma aykırı.

Scartissue dedi ki...

Francesca; Dante'yi daha fazla tanımalısın bence.

Gasilhane; geldiğime ben de her seferinde seviniyorum. Ama gelmem konusunu gel de bana sor.

Ve Magna; seksi fotoları için erken olur evet :)

Dante dedi ki...

oysa ben seni ders çıkışında ilk gördüğüm anda bu adamla ben iyi anlaşırım demiştim içimden. ki öyle de oldu. iyi ki de oldu. çünkü senden az şey öğrenmedim. bu yazı adına müteşekkirim. bu arada seksi fotoğraflarımı yakında blogumda yayınlamayı düşünüyorum :) ama bunu yaparken wikileaks gibi parça parça yapıcam. malum reyting önemli. yazılarıma gelince anlaşılmaz gibi görünseler de aslında herkesin bildiği, üzerine konuştuğu şeyleri edebi bir şekilde ortaya koyma çabasından başka bir şey değildir. dante alterego'mdur. dışarda görenlerin 'sen mi yazıyosun lan o yazıları, inanmam' demeleri hep bundandır.

pek sevgili insanlar olan
gasilhane magna ve mckennitt'e selam yollar, gözlerinden öperim.

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map