Sayfalar

Perşembe

Benim 'hadım' Alev Dedegil

Bir İstanbul milletvekili. Adı başlıkta olan kişi tecavüz suçlularının hadım edilmesini canı gönülden talep etmiş, meclisimiz de ' ee ne güzel la ' diyip hadi bunu yasalaştıralım demiş. İlk anda kulağa hoş geliyor, hatta bazı bünyelerde şu efekti  bilee yaratabilir 'tecavüz eden adam kısırlaştırılacak yihhuuuuuu, artık tecavüzler olmayacaaaaakk lay lay lom'. Bahsi geçen milletvekili de böyle düşünüyor, tecavüzcüyü hadım edersek, bundan sonra tecavüzler azalır. Azalır, Azalır. Bekleyin. Zaten tecavüz edecek bozuklukta olan bir kişinin normal bir birliktelikten çocuk yapıp mutlu bir hayat kurma planları vardı, bu planlar arasında da bi tecavüz iyi gider diye düşünüyordu.

Bir kere her toplumda böyle durumlar vardır, sen istersen tecavüzcüleri penisinden tavana asacağız, sonra altında ateş yakıp haka dansı yapacağız de bu adamlar yine aynı suçu işler. Psikososyal bozukluğu olan bu adamları bu hale gelmeden önce tespit etmeyip, önlem almadığın için bu adamlar yine tecavüz edecek, bu kaçınılmaz. İdam cezası var Amerika'da, napıyor adamlar idam olmayalım diye suç işlemiyorlar mı? İşliyorlar .Her hafta Amerika'da idam edilenlerin haberleri duyuluyor. Ceza yeni bir davranış öğretir mi? Hangi ceza yeni bir davranış öğretmiş? Ceza insanlara sadece yapmaması gerekenleri öğretir, yapması gerekenleri öğretin insanlara artık. İnsanlara tecavüz edilince hadım edilirsiniz demeden önce, bu olayı gerçekleştirmeyecek bilgi  ve ahlak seviyesine getirin. Bunu anlamak bu kadar zor mu?

Ee ben de banka boşaltanın elinin kesilmesini istiyorum, ülkeyi soyanın götünün sikilmesini istiyorum beni tatmin edecek cezalar da bunlar. Kim yasalaştıracak bunları? Düşündüğünüz zaman tecavüzcüyü hadım yasasıyla aynı mantıkta. Bunlar da yasalaşsın sayın milletvekili artık böyle yasalar yapalım, duygusal tatminkarlık yasaları olsun adları da .DTY.

Ayrıca benim bu yasa önerisini yapan kişiye onunkinden daha fazla işe yarayacak bir önerim var. Recm yapın işte ya, bak kullanan ülkelere kafaları rahat, toplumsal meselelerini çözmüşler tecavüzler yok, valla bi ekip gönderin Afganistan'a inceliklerini öğrensiler gelsinler.

6 yorum:

kepazeyim dedi ki...

Asıl sınav öbür dünyada.

Sir Aenas dedi ki...

Hocam bu işin öbür dünyası mı kalmış? Ha varsa eğer o zaman cennet çok sessiz bir yer olacak:)

cemo dedi ki...

Bu işin tek çözümü sağlıklı bir aile ortamında ve sağlıklı bir çevrede yetişmekte yoksa elinide kessen g.tünüde kessen yapacak olan yine yapar.ABD'de idam var diye cinayetlerin önüne geçilebiliyor mu? Yapan onuda göze alarak yapıyor.

gasilhane dedi ki...

tedaviyi zaten hakime emrettiremezsiniz, ortada mantık hatası olduğundan konuyu düşünmüyorum bile. bi kere de mantık sınırları dahilinde gelsinler meclise, dişimi kırıcam

BediZ dedi ki...

yazının etkisi: milletvekillerini de altın seçer gibi dişimin arasına alıp seçmek istiyorum.)

Scartissue dedi ki...

Gasil, hekim olayı apayrı zaten. Ben hekim olsam siktirin gidin derim bunu benden isteyene. Tamam adamın kanı bozuk ama sizin de ruhunuz bozuk derdim.

Bediz, o dediğini bu yaz olacak seçimlerde yapacaksın :)

Cemo, Evet o dediklerin iyi bir aile eğitiminden, iyi bir okul eğitiminden, iyi bir toplum eğitiminden geçer. Ama biliyorsun eğitime önem vermeyen bir toplumuz. Daha çok eğitimsizliğin sonuçlarında ortaya çıkan pisliği kapama üzerine uzmanlaştık. Galiba o daha pratik ve masrafsız.

Sir, kepaze'nin ne anlatmak istediğini tam anlamamakla beraber, senin anladığını anlatmadığını tam anladım.

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map