Sayfalar

Çarşamba

Şakalaşırken nükleer santrali patlatmak

Bizimkiler de nükleer santral kuracaklar, aslında ben destekliyorum. Lan tamam şimdi ne destekliyosun bee patlarsa ya! ya ölürsek!? diye korkanınız var aranızda. Buna Recep gibi cevap vermeyeceğim, evinizde de tüp  var patlıyor mu ? ( burada içten içe naabber koydumm mu efekti var) Nükleer'i destekliyorum çünkü, gerekli bütün önlemler alınıp iyi bir planlama yapıldığı zaman güneş ve diğer alternatif  enerji kaynakları  hariç bütün enerji üretim imkanlarından daha sağlıklı. Riski var fakat önlemler bu riski, riski olan diğer yatırımların seviyesine indirebilir. Zaten bu yüzden de 'gelişmiş' bütün ülkeler enerjilerinin büyük kısmını nükleer enerjiden sağlıyor ya. Cittaslow olarak yaşamak da güzel fakat, yaşamı ilerki çağlara aktarmak zor gibi. İnsan doğasına aykırı aslında, istisnaları saymazsak. 

Ben nükleer santral Mersin'de kurulduktan sonra şakalaşırken patlatmalarından korkuyorum asıl :)

-Ali abi bak napıyorum... 
-Lan ona basmaaa!?!
-.............................

Valla olur, biri işe geç gelir, önemli adam yolda vurulur, biri şu ne işe yarıyordu lan derken bozar santrali  ona yanıyorum. Açacaklarsa şöyle özenle iş yapan insanları çalıştırsınlar, tek endişem bu benim. 


Ha bir de şunu anlamıyorum.. Eğer mantıklı şekilde anlatan olursa kesinlikle doğaya zarar verme ihtimali olan tüm enerji üretim politikalarından vazgeçeceğim. Greenpeace'i  severim, iyidir, adamlar çalışıyor. Ama şu enerji ile ilgili görüşlerini bazen anlamıyorum. Hes'e karşı, termik santrallere karşı, nükleer santrallere karşı, ne kaldı geriye ?  Rüzgar, Güneş ve Jeotermal. Şimdi bu alternatiflerden hangileriyle koca Türkiye'ye, enerji, şuanki ekonomik durumda yetebilecek kadar sağlanabilir. Aklı selim olan her insan risksiz, temiz enerjiyi ister. Ama bu bence bugün ve yakın gelecekte mümkün değil. 

6 yorum:

gasilhane dedi ki...

cittaslow çok güsel bişi.

O deil de şakalaşırken hamile kalanlar var ülkemizde, haydar dümen'in yazılarından gördüm. Şakalaşırken santral de patlatılır kanımca. Bence Türklerin asla bulaşmaması gereken 2 şeyden biri. Biri nükleer enerji diğeri de baklava. Bulaşmasınlar olmıycak işte kavrulucaz amk, olayın suçlusu da ölücek hesap bile soramıycaz

kepazeyim dedi ki...

Termik santrallerle kesinlikle insanların ağzına sıçılcağına nükleer riski alınabilir, baklava?

Scartissue dedi ki...

cittaslow bence de çok güzel. En yakını bana 1 saat uzaklıkta,bu konuda şanslıyım galiba. Şakalaşırken hamile kalanlara diyecek söz bulamıyorum :)

Kepaze evet Türkiye'de onlarca termik santral var hepsi kapansın yerlerine mümkün olan en sağlıklı olan enerji üretim tesisleri kurulsun. Nükleer olabilir bu dediğim gibi tüm önlemleri alınır, adam gibi planı yapılırsa.

Sir Aenas dedi ki...

Tebrik ediyorum. Düzgün planlandığı ve herşey kuralına göre işlediği zaman, tüm acil müdahale planları, işçi güvenliği ve iso hedeleri de olduğu zaman geriye tek şey kalıyor; Türk aklı:

- Şakalaşmak( kaçın la radyasyon geliyor)

- Fazla yakmasın diye nükleer santralin şalterini indirmek ( tıpkısının aynısı bazı devlet kurumlarının web sayfalarında mevcut. Adamlar server'ı kapatıyor be:))

ve şu anda aklıma gelen ama buraya yazdığım takdirde destan olacak olaylar silsilesi vs...

Nükleeri destekliyorum. Bir çevre mühendisi olarak ama Türklerden korkuyorum hacı.:)

Adsız dedi ki...

"şakalaşırken nükleer santral patlatmak".. başlığı okudum, aha biz türkler! dedim.

Scartissue dedi ki...

Başlık 100 metreden ahhaa Türkler dedirtebiliyor, evet :)

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map