Sayfalar

Pazar

Savaş Başlığı

Libya'daki 'savaş' ile ilgili yazacakken, başlık ne olsun diye düşündüm. Fransa'ya ağır küfür etmek istedim başlıkta  ama boşverdim. Düz bir başlık oldu, tıpkı Libya gibi. 

Bu Fransa denen tarihin en korkak, en başarısız ordularından birine sahip olan ülke, yine tarihin en takıntılı, en kısa, en dövülesi cumhurbaşkanının ön ayak olduğu sözde bir 'barış harekatı' yapıyor bugünlerde. Tamam Kaddafi tam anlamıyla bir yanlıştı. Ama yanlışı yanlışla düzeltmek hangi akla hizmettir, emperyalizme mi? Yine bildik görüntüler ABD savunma bakanlığı arka fonuyla savaş güncesini veren basın sorumlusu, bu gece şurayı şöyle vurduk, burayı böyle dağıttık, şu sistemleri imha ettik. Bu tarihin gördüğü ' en büyük orospu çocukluklarından' biri bence. Küfür etmeden duramıyorum, duramıyorum, duramıyorum. Şimdi bu adamlar, ilk geceden 110 adet füze fırlatmış tomahawk modelinde. Bunlardan bir kısmı eski, bir kısmı da ilk defa bir savaşta deneniyor. Adamlar bildiğin silah deniyor şuan ve denemeye yer arıyorlardı zaten. Bir de şöyle bir durum var. Libya'nın bütün hava savunma sistemlerini etkisiz hale getirmek üzereler, bir kısmını imha ettiler bile. Bu savunma sistemlerinin yenilerini kurmak milyar dolarlarla ifade edilebilir. Peki savaş bittikten sonra Libya bu sistemleri kimden satın alacak. Fransa'dan, ABD'den ve diğer savaş ortaklarından. İşten bunu düşündükçe bu alçak medeniyete küfür ediyorum. Adamlar önce gidip vuruyor, silahları deniyor, sonra vurduklarının yenilerini sana geri satıyor. Üstüne doğalgaz+petrol alıyor. Sikeyim sizin getireceğiniz demokrasiyi. Kaddafi'yle daha güzeldi dünya. Kaddafi'yi destekleyeceğim hiç aklıma gelmemişti oysaki. 

1 yorum:

gasilhane dedi ki...

bana da garip geliyo ama yaşasın kaddafi lan.. sarkozy tam lisedeki mal çocuk gibi, liseli piç, kıstırıp dövülesi it

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map