Sayfalar

Salı

Durun durun size ne anlatıcam?

Çok ama çok ilginç bir Kpss sonucu ile karşı karşıyayız sayın pek alakalı blog alemi. 2010 Kpss lisans sonuçları geçen hafta açıklandı bildiğiniz üzere. Fakat Kpss'nin 10 yıllık tarihinde eğitim bilimlerinde 120 sorunun 120'sini de cevaplayabilen bir tek insan evladı yokken 2010 Kpss eğitim bilimleri testindeki 120 soruyu doğru cevaplayan kişi sayısı minimum 500 kişi olarak an itibari ile belirlenmiştir.

Şimdi ben bunu niye yazdım. Az çok eğitim bilimleri sınavından haberdar olan varsa zorluğunu da biliyordur. Pek kolay bir sınav değil. Ayrıca 2010 Kpss eğitim bilimleri ile ilgili sorulara üniversitedeki öğretim elemanları bile onlarca farklı yanıt vermiştir. Yani sorular bile tartışılırken nasıl 500+ kişi hepsini doğru yapabilir. Bu inanılmaz. Geçmiş yıllarda 1 kişi bile bu sınavdan ''full'' yapmadı. Şimdi bunun anlamı nedir?


Bir anlamı var aslında; sınavdan 120 net yapanların büyük bölümü fem dershaneleri öğrencileri. Biliyorsunuzdur 2009 yılında Pmyo soruları sınavdan günler önce bu dershanelerde yayınlanmıştı. Ve o sınav bir süre sonra iptal oldu. Sosyal paylaşım sitelerinde 120 net yapan onlarca kişinin tc kimlik numaraları dolaşıyor. Bu ne kadar legal bilmiyorum fakat ortada daha illegal bir şey varsa yasal olduğu kanısındayım. Vedat Şahin adında bir kişi 2008 ve 2009 Kpss'de 60 puanı bile geçemezken(ben rahat şekilde geçmiştim ) 2010 Kpss'de derece yapıyor. Çok ilginç diğer bir şey ise 10 Temmuz 2010'daki sınavdan 2 ay önce; 9 Mayıs 2010'daki Ales'te aynı kişi 70 puan bile alamamış ki, Ales Kpss'nin yanında kolay bir sınavdır. Bu şahıs Ales'te Max 10 matematik yapabilirken 2 ayda nasıl bir kutsal güçle çalışıp Kpss'de genel yetenek bölümünü neredeyse kusursuz yapar.  Ayrıca bu kişi de fem eğitim kurumları ile alakalı. Ve bunun gibi onlarca var, herkesin çevresinde var.

Kısacası sorular günler öncesinden belirli grupların eline geçmiş/geçirilmiştir. Birileri birilerini göz göre göre kayırmaya çalışmıştır. 

Binlerce kişinin bu yıl hakkı göz göre göre çiğnenmiştir. Buna karşı suskun kalan medya ve sivil toplum kurumları bu olaya bir an önce el atmalıdır. Yoksa sisteme olmayan güvenim artık beni de diğerleri gibi anarşistliğe zorlayacak. Böyle adaletsizlik olmaz.

6 yorum:

kepazeyim dedi ki...

alışkanlık haline geldi bu onlarda, soru hazırlayan herkes de kendilerinden olunca sonuç kaçınılmaz oluyo.

gasilhane dedi ki...

Öss'de farklı mıydı, kardeşlik içindeler, kul hakkı yiye yiye mütedeyyin mazlum takılıyor ipneler

Scartissue dedi ki...

Kime nasıl güveneceğimi şaşırdım, inanın fazıl say gibiyim. bu ülkenin adam kayırma yavşaklığından sıkıldım.

gasilhane dedi ki...

Sik kafalılar.

Sir Aenas dedi ki...

Ben ösym'nin artık ASS çıkaracağına inanıyorum(Ahiret Seçme Sınavı) Yine sorular da gideceği için kasmaya lüzum yok. Cehennem ateşi bekle beni (Bir daha kömür at Sam:))

wimparella dedi ki...

ee benim de cemaat işnsanları var etrafımda dierk abi ve abla bile var hatta peki bunlara niye kimse vermedi soruları ben de onu anlamıyorum :D

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map