Sayfalar

Cumartesi

Yılmaz Özdil'e laf atınca ondan daha iyi olunduğunu sanmak

Gerek blog camiasında olsun, gerek sözlüklerde olsun Yılmaz Özdil'e laf atınca daha da sevileceğini düşünen insanlar var. Hani meyve veren ağaç taşlanır bunun için kullanılabilecek en güzel atasözü olur sanırım. Kendine özgür bir stili var Özdil'in ve bence çok güzel yazıları zorlanmadan kaleminden döken bir kişilik. Sen kalkıpta bu adam şöyle yazmış, bu adam böyle yazmış ne garip bir anlayışı var diyerek kendi maymunluğunu başka insanlarda göremeyince onu bu şekilde eleştirirsen, sen en fazla sen olursun zaten. Yılmaz Özdil'i de çok okumam aslında ama her okuduğum yazısı iyi ve insana bir şeyler katabilecek vasıftaydı. Hal bu iken sen bu adam çok kısa yazıyor, böyle yazar mı olur , ne komik lan ben de aynısını yazarım diyerek kendi ilkel egonu tatmin ediyorsun. İyi de gerizekalı olmadığını düşünürsek kısa bir yazıdan da zaten eğer beynini bir nebze kullanabiliyorsan gerekli mesajı alırsın. Ayrıca uzun yazılar yazınca daha iyi bir  yazar mı olunuyor? Madem uzun yazmıyor diyorsunuz adama, neden hepinizin Twitter hesabı var? Yani uzun yazmak marifet değilse, marifet bir noktaya akılcı bir şekilde dikkat çekebilmekteyse neden küçük beyinlerle hala anlamama gayreti içinde olan insanlar var.


Not: Yılmaz Özdil'in akrabası falan değilim.

3 yorum:

gasilhane dedi ki...

Nutella, eti brovni intense, Pelin batu ve yılmaz özdil.. Ekşisözlüğün fetişleri:) Amk sanki sen leonard cohen'sin de özdil'in yazılarını lanetliyorsun. Sen kimsin ibiş diyesim var tüm ekşi'deki bu mecrada kalem yarıştıranlara.

Scartissue dedi ki...

Aynen ya, hepsi tweet yarışına girmiş fakat adam kısa yazıyor diye bahane yapıp akılları sıra lan bak Yılmaz Özdil'i bile beğenmiyorum görüyo musun tavırları var. bi siktir git ya.

gasilhane dedi ki...

Ekşi bazen sux.

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map