Sayfalar

Cuma

Eşitsizlik


                                Durum bu iken ben '' Onlara '' neden saygı göstereyim?

4 yorum:

Scarlet dedi ki...

"İnsanlar kıyafetleriyle karşılanır fikirleriyle uğurlanır" sözünü ve Nasrettin Hoca'nı "ye kürküm ye" fıkrasını yeniden kafamda canlandırmış karikatür.

Scartissue dedi ki...

Ne yazık ki öyle Scarlet...

Sir Aenas dedi ki...

Bunun bir benzeri öğrencilik yıllarımda başıma gelmişti: Son senem. Jeoloji mühendisliğinden iki arkadaşımla kutlama malzemesi almak için bir alış veriş merkezine girdik. Tabi üzerimizde takım elbiseler, ellerimizde müfettiş çantaları gibi çantalar... Jilet gibiyiz yani. AVM'nin müdürü kapıda karşıladı, odasına çağırdı içecek falan ısmarladı. Biz hiç bozuntuya vermiyoruz. Parti için malzemeleri soruyoruz üstüne yetmiyor, neredeyse hiç satışı olmayacak ürünleri bile soruyoruz. Müdür çalışanlarını yanına çağırıyor onalara azar çekiyor, depoya yolluyor falan. Tabi biz daha fazla durmayalalım dedik. Burası çok iyi,çok disiplinli havası var gibi birşeyler geveleyip çıktık gittik. İşin daha entresan boyutu; bizim oranın neredeyse devamlı müşterisi statüsünde olmamız (ev çok yakındı gider oradan alış veriş ederiz, cafesinde otururuz, yemeği orada yeriz vs.) ve bunu onların hiç farketmemesiydi.

Scartissue dedi ki...

Haklısın Sir Aenas, İnsanların saygısı sadece görebildiği şeyler için mevcut. Göremediği şeyleri düşünebilme gayretini kimse göstermediği için saygısı da olmuyor. Aslında bazen hepimizde olabiliyor. Kendimizde bazen yapıyoruz bu hataları. Farketme önemli.

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map