Sayfalar

Pazartesi

Sonra bizim üniversiteler neden ilk 500' de değil diyoruz

Arkadaş ben anlamış değilim şu bizim akademisyenleri. Lan nasıl çalışmalar yapıyorsunuz ya. Birgün de göreyim garip isimli, böyle fantastik bir icat yapında ohaa lan bunu bizimkiler mi yapmış diyeyim şaşırayım. Yok ya, göremeden ölücem ona yanıyorum. An itibari ile kaçak wireless yakalayıp biraz sörf yapayım dedim. Sonra nerden aklıma geldiyse Ahi Evran Üniversitesi' nin sitesine girdim. Neyse bakınıyorum böyle personel ilanı için. Haberler kısmı var sitede işte. Bi baktım '' üniversitemiz öğrencisinden müthiş buluş '' başlıklı bi haber var. Tabi hemen dikkatimi çekti ne lan bu?! diye. Tıkladım habere ve dumura uğradım resmen. Neymiş o muhteşem buluş '' Organik Gübre Saçma Makinesi ''. Hele makinenin bir de içler acısı fotoğrafını yayınlamışlar, görmeyin arkadaş kahrolursunuz ya. Lan madem o kadar muhteşem bir icat adam gibi bir fotoğrafını yayınlayın neblim şöyle kapsüle koyun. Yani kendiniz dahi inanmamışsınız buna amk. Sonra bizim çocuk icat yaptı, ohh ne iyi üniversiteyiz amk. diye sitede haber yaparsınız. Lan sonra giremessin ilk 500' e işte, böyle mi oluyor. Sen o çocuğun yaptığı sıradan bir icadı '' muhteşem '' diye nitelersen çocuk zaten en iyisini yaptım lan demez mi? 10 yıl bundan ekmek yerim demez mi ? Der valla. Ayrıca o yaptığınız şey beni hiç heyecanlandırmadı. Açık açık söyleyeyim. Ha bi yerlerde elbet işe yarar ama biraz aşın bu olayları ya. Gece gece de sinirlendirmeyin beni.


3 yorum:

gasilhane dedi ki...

O değil de daha önce ne varmış ki? Gübreyi dağıtan bi makine yok muymuş? Mösyö ne kadar ilkel bir durumdalar, öyleyse biraz daha şarap lütfen..

Scartissue dedi ki...

Ya işte elin oğlu nanoteknolojiymiş, görünmezlikmiş, evrenin oluşumuymuş bunlarla uğraşır iki makalede anlatır durumu gayet sıradan şekilde. Bizimkiler ise böyle yeni gezegen bulmuş gibi reklam eder kendilerini.

gasilhane dedi ki...

Ya bulmasınlar, yeter ki araklamasınlar, makale hırsızlığı falan utanıyorum sanki ben kopya çekmişim gibi, boş kağıt ver daha iyi ya.

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map