Sayfalar

Perşembe

G.tümden uyduru'yorum

Öğlen öğlen gündemi takip edeyim, bilgileneyim, yorum sahibi olayım gibi düşüncelerle haber sitelerini dolanıyordum. Cnnturk' ün sitesindeydim. Neyse haberler, ajans derken '' İran ordusu TSK ile başa çıkamaz '' başlıklı haberi okudum. Haberlerin yorumlarını pek okumam ben ama bugün nasıl olduysa yorumlara da baktım. Baktığıma da pişman oldum. Keşke, keşke o an error 404 alsaydım da o yorumları görmeseydim. Hele biri var içler acısı. Olumlu ya da olumsuz anlamda değil adamın ne dediği de belli olmuyor, ama yorum yapmaktan da kaçmıyor bu kişilik. Lan sen daha cümle kuramamışsın, nasıl yaptın o yorumu, ne düşündün de oldu? Bahsettiğim yorum takma ismiyle gönüllere taht kuran cabarov123' ün yorumu. Kesme işareti bile fazla aslında. Halk Behlül' le Bihter'in aşkını düşünmekten beynini iyice yedi. Acaba bu diziler falan devlet politikası mı diye düşünür oldum artık. Halka afyon mu veriyorlar ne? Hayır düşünür oldum değil lan ben zaten önceki yazılarımdan birinde yazmıştım bunu. Evet devlet politikası. Gizlice desteklenen, zam, açılım, kapanım, gibi kritik zamanlarda ise en heyecanlı yerleri verilen diziler tam bir devlet politikası olabilir. Dolayısıyla götüne giren zammın kritiğini yapacak olan cabarow123, izlediği dizi sayısı veya Kurtlar Vadisi' nde ölen karakter sayısı kadar beyin hücresi kaybından ötürü böyle yorumlar yapıyor . Orda sadece cabarow123 yok diğer yorumlar da aynı nerdeyse. Sonra bizim insanımız eleştiri gücünden yoksun. Ee yoksun tabi, dizi konuşan memlektten ne beklersin? Tecavüz skandalı olan bir şehrin aman bunu saklayalım o güzel şehrimizin ismi kirlenmesin mantığı  ile hareket etmesini beklersin mesela, mesela barış için bir şeyler yapmaya çalışan o masum Pipa Bacca' nın acımasızca katledilmesini beklersin ve şaşırmazsın, unutursun bir zaman sonra. Anayasa diye önüne koyduğu şeyin ne olduğunu bilmeden oylamasını beklersin, beklersin de beklersin. Böyle yorum yapan zihniyetlerin oluşturduğu toplumdan  daha çok şey beklersin.

Okuduğum haberi okumak için : Cnnturk

Yorumların yorumlanmış hali.

5 yorum:

Adsız dedi ki...

birakmis oldugunuz bilgi icin tesekkur ederim ..

gasilhane dedi ki...

Öf o yorumları yazanlar yeni sekmede College girl drunk at college party'yi aratıyordur, altyapı o. Okul da Çeliktepe cengizhan meslek lisesi terk. Ko' g.tüne'

Scartissue dedi ki...

Ama yorumlar çok uçuk ya. Ne içiyorlar acaba :)

gasilhane dedi ki...

Bira? veyahuut kolonya:)

Scartissue dedi ki...

kolonya mantıklı geldi :)

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map