Sayfalar

Cuma

Pavlov' un klasik koşullanması üzerine gereksiz bir merak

Herkes en azından lisede görmüştür bu Pavlov'u ve klasik koşullanma ile ilgili köpekleri maymun ettiği deneyleri. Ne yapıyordu Pavlov; zil sesi veriyordu, ardından et veriyordu köpek eti yiyordu. Bir süre sonra zil sesinden sonra et verilmedi fakat köpek her zil sesinde et alacağını bildiği için salyalarını dökmeye başladı. Yani zil sesi artık onun için et anlamındaydı. 

Ben ise deneyi başka bir yere çekerek tüm abazanlığa son vericem ama bu biraz masraflı olabilir. Ayrıca deney başarısız da olabilir kimseye söz vermek istemiyorum. Sonra ben duymadım ben bilmiyorum demeyin. Ayrıca deneyin tüm sorumlusu ben değil Pavlov olur.

Efendim deney şöyle: Malum köpekte gördük. Bir zaman sonra yemek yerken salgıladığı salyaları, yemek yemeden önce yani sadece zil sesinde bile salgılamaya başladı. Bizim deneyimizde ise köpek değil bir insan olacak. Önceleri test için zil sesi verdiğimiz deneğe bi bok vermicez. Bir süre sonra her zil sesinden sonra içeriye ben diyim latin, sen de fin bir güzel girecek ve deneğimizin en ilkel ihtiyacı olan sex diyeyim ona da  ha o ihtiyacını gerçekleştirecek. Bu saçmalık denek Pavlov'un köpeği ayarına gelinceye kadar devam edecek, gelirse tabi, oldu da geldi. Şimdi burda merak ettiğim şey denek bu saatten sonra her zil sesinde bu hatunlara gerek kalmadan orgazm olur mu? Eğer olursa eline bir zil verip evine göndeririz değil mi? Bakın olay ne kadar güzel oldu. Canı sıkılınca zili çalar, ohh değmeyin keyfine. Gerçi zil de bir süre sonra onda yalama etkisi yapacak ama olayı pekiştirmesi için denek evinde her zil sesinden sonra bir porno film izlesin, her şeyi biz mi yapıcaz arkadaş? Ben deneyi yaptım amaç deneydi. Böylece bir kısım tehlikeli insandan kurtulmuş olabiliriz.

7 yorum:

Mesut Şen dedi ki...

Denek niye sen olmuyosun? Kendi üzerinde test etsene bunu. :) İşe yaramasa bile deney sırasında baya iyi vakit geçirmiş olursun. :D

gasilhane dedi ki...

O deil de köpeğin adı niye yoktur. Pavlov'a bak amk. Köpek gölgesinde kalmış.

Scartissue dedi ki...

Mesut, Evet denek olurum da zil işi canımı sıkıyor benim :) Sonradan zille çıkmak ordan :)

Gasilhane, köpeğe çomar diyelim gitsin. ya da çomarov mu olsa :)

gasilhane dedi ki...

bak bak, 'diyelim gitsin' felan:) bi önemsememeler. Bu ilişki nereye gidiyo pavlov demeliydi it zamanında. Teori güzel. De bizim millet deneye sondan başlayıp gayet idare ediyor. Zamanının ötesinde bi bilim adamısın scar.

Scartissue dedi ki...

ya olur mu önemsememeler :) seni önemsemeyecek bir scartissue yazmasın gitsin facabook açsın. evet dediğin gibi millet deneye en son kısmından başlıyor haha çok komik. alcan onları bir odaya vercen zil sesini :) :)

gasilhane dedi ki...

Lisede yatılı olanlar gibi:) Eherey çılgın procelerimiz var!

Scartissue dedi ki...

Bu projede denek olmak için Türkiye'de yüzlerce kişi sıraya girer :) para bile verir :) lisede olanları düşünemiyorum.

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map