Sayfalar

Perşembe

facebook gibi kız olsa


facebook' umu kapatalı 2 hafta oldu, aramıyorum kendisini. ne videolar izlemiştim oysa ki onun sayesinde. ne etkinliklerden haberdar olmuştum da, katılcam diyip hiçbirine katılmamıştım, insanlar sırf sosyal sansınlar diye her önüme geleni eklemiştim/kabul etmiştim. ( yok lan bunu yapmadım 100 arkadaşım vardı en son ) ne ilişkilere şahit olmuştum, daha görmeden ayrıldıklarını da yine ordan haber almıştım. .Ama artık facebook yok hayatımda. tabi biraz zor oldu ilk zamanlar onun hayatımda olmayışı. Bazıları azalta azalta bırak demişti; her gün 1 saat az gir gibi öneriler sunanlardı bunlar. birden bırak abi, en iyisi öyle diyenlerde olmadı değil. bugün bu konuya şöyle bir çözüm getirme teşebbüsünde bulundum :) şöyle teletabi gibi önünde ekranı olan bi kız arkadaşım olsa, video gösterse, neblim bildirim falan gösterse gerçek hayattan, bilmem kimle bilmem kimin ilişkisi var diye konuşsa, yorum istese dursa, arada dürtse daldığım zamanlarda. bana arkadaş önerse şu sizin cevat değil mi diye :) gereksiz gereksiz insanları bana arkadaş olarak kabul ettirmek istese. eski sevgililerden kısıtlı da olsa bahsetse :) facebook' a ihtiyacım olmazdı herhalde. ama hayır ya, tekrar düşündüm de facebook' un gerçeği de, kızı da olcak gibi değil. kızı kontrolden çıkarsa bi de... kötü şeyler olabilir. tamam lan geri aldım düşüncelerimi! kontrolz kontrolz kontrolz ! ohh 3 kere kontrolz okudum içimden. galiba arındım artık. sanırım yanlış hayaller peşindeyim.

4 yorum:

Adsız dedi ki...

bende bir ara çıkardım Facebook'u hayatımdan ki çok vaktimi alıyor ve sanal dünyası sıkıcı oluyordu. Ama askerden sonra iyi bir iletişim aracı olacağını düşündüm ve tekrar aktif ettim. Bence verdiğin bu kararddan dönme Facebook her haliyle düşünce düzeyinde çok bktan birşey . Tabi sen Ortaçağ insanları gibi ordan oraya mektup yazıp hal ve hatırlarını sorabiliyorum, telefonumada her daim kontör bulabiliyorum diyorsan. Bence Grahambel de bizim gibi düşünseydi telefon icat olunmazdı.Tabi birde Facebook'un dünya gizli örgütleri tarafından izlenmesi var neyse kafam karıştı ve bu yorum haddini aşmaya başladı. Görüşmek üzere.

scartissue dedi ki...

Bence iletişim aracı olarak Messenger yeterde artar bile. Facebook bir iletişim aracı olarak görünse de, tamamen bir yanılgı bu. Bunlar tamamen benim düşüncelerim. Facebook tamamen zararlı demek hata olur. İyi yanları da var. Ama teraziye koyduğumuzda bence ağır gelen taraf eksileri. Bu yüzden kapattım facebook denen oyuncağı.

C3Moi dedi ki...

yazılar süper ama biraz daha ağırlık verseniz biz okuyucular için daha iyi olur ;)

Scartissue dedi ki...

C3Moi, Ağırlık derken biraz daha mı uzun olsun? Daha mı ciddi? Daha fazla mı yazayım? Bu 3 ihtimal şuan kafamda sevişiyor :)

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map