Sayfalar

Perşembe

Nutella yediğini belli etme sorunsalı


Ne aptalca bir söylemdir bu böyle. Tamam arkadaş burjuvasın yiyon o nutellayı ama kime bu havan amk. Ne var bu meretin içinde yiyince kanatlanıyomusun, noluyor? Hadi yemene zaten bişey demiyorum.Ama nutellam bitti, nutellam az kaldı vs. diye bunu neden gözümüze sokarsın. Napmamızı bekliyosun koşup bi yerlerden nutella mı getirelim sana amk. Hayır nutella bulamadın mutella ye neblim, hutella ye. Yemezler bi de bunlar illa o nutella bilmem nesi olacak. Zaten o yediğiniz Nutella İtalya' da üretilen ve satılanla bir değil, adamlar biz bu 2. kalite daha az masraflı Nutelllalları Türkiye' de her türlü okuturuz diye ihraç ediyor bize. Bizim nutella yemeyi bir marifet sanan iconcanlarımzda '' nutella yiyom amk. nutella lan'' diye ''kendini pazarlar'' durur sonra işte. 38 yaşına gelmiş hala ''nutellam bitti Selma'' diyen bi adamdan ne beklersin. Benimde Bim'den aldığım ''ucuz nescafeler'' bitmek üzere nolcak şimdi? Ben bunu ifade etsem nolacak, etmesem nolacak? Hay koyim nutellanıza ya. Gece gece sitem ettirdiniz beni.

Ayrıca şunlarıda söylemek istiyorum:

Nutella yediğini belli eden insan zamanında Secret' ı okuduğunu da fazlasıyla belli etmiştir.
Nutella yediğini belli eden insan Starbucks' ta o gün ne kadar eğlendiğini de belli eder.
Nutella yediğini belli eden insan Cumhuriyet gazetesini alır ve ondan bir hayli sıkılır, çünkü amaç sadece almaktır.
Nutella yediğini belli eden insan Cnbc-e hastasıdır olmasa bile dile getirir ay şu diziyi izledim ooh ne güzeldi bik bik bik.
Nutella yediğini belli eden insan nükleer enerjiden bi haberdir ama her ortamda buna karşı çıkar.

Nutella yediğini belli eden insan kişisinin bir çok türevi var tabiki ama kalkıpta hepsini yazacak değilim. Çünkü onları anlamak kadar anlatmakta sıkıcı amk. Ama biri bunu anlatmalıydı. Galiba yine ağzımdan bişeyler kaçırdım. Ama gördüğünüz gibi yine size içimizden birinden bahsettim :)

9 yorum:

Dante Must Die dedi ki...

nutellayı yiyen kişiler facebookta aşkı memnu ile ilgili video paylaşımı yapacağının sinyalini verir

gasilhane dedi ki...

Anaam çok güsel:) Jazz dinlediğini ima eder, dinlemez. Nutella'nın yerli versiyonlarını yiyenler burjuva olmasın ama ya. (Valla yemiyorum)

paylaşımım için teşekkürler:))

scartissue dedi ki...

gasilhane, tabiki burjuva olmasın yerlisini yiyenler :) zaten yerlisini yiyen kalkıpta ifade etmez facebook'ta msn iletesinde şokellam bitti /azaldı/bozuldu/ diye :) ne kadar komik oluyo dimi :)

Mesut Şen dedi ki...

Nutella'yı da starbucks gibi statü simgesi haline getirmeye çalışıyor bok beyinliler. Halbuki son gördüğümde Sarelle'nin fiyatı daha pahalıydı nutelladan. Ayrıca Sedat, nutellaya da çok yüklenme amk. Güzel bir çikolata işte. (nutella yediğini belli eden insanlar nutellayı savunmaya geçerler mi?) :)

scartissue dedi ki...

Sözüm zaten nutella yiyenlere değil :) Hani yiyipte ben nutella yiyom haydee bree diye kendini afişe edenlere :) Ha sarelle konusuna gelirsen evet daha pahalı sarelle bi kayboluştan sonra çok fena döndü :)

Adsız dedi ki...

Güzel bir noktaya değinmişsin. Birgün Dante'den duymuştum oda Nihat Genç'ten duymuş "Türkiye'de Starbuckslarda kahve içen bir orta sınıf türedi" diye bu nutellada oraya varıyor galiba. Bu arada sarallenin etkili dönüşü ve fiyatı o türk sarellesinin yanına yabancı ortak alması ve içeriğinin tamamen organik olması ile alakalı. Güzel ama oda artık bir "Marka" üstelik şimdiki değeri o bizim masum sarellemizden daha çok.

scartissue dedi ki...

Evet Dilsizkalem, bu ülkemizin trajikomik hali. Elimizden sadece burda yazmak geliyor şu saat itibariyle.

Paria dedi ki...

ahahaha çok sevdim !

Scartissue dedi ki...

Teşekkürler Paria.

FARKEDENLER

etiket oldular

90's (1) Ahi evran üniversitesindeki garip buluş (1) alakasız etiket de yazma ya (1) Alev Dedegil (1) Anal dönem (1) anime pornla yetişen nesilden ne beklersin (1) arazekalılar (1) Aynı adlı kitap (1) ben bu deneyin mümkün olma ihtimalini sevdim (1) ben burada kendimden bahsettim (5) böyle nimet olmaz olsun (1) böyle yetenek mi olur amk. (1) Burger King (1) Cemali (1) Ceza (1) Çanakkale (1) çocuk eğitimi (1) çok ergenli bir yazı oldu ergenekondan aranmam umarım (1) Demokrasi-Teokrasi gidişatı (1) Deniz Baykal (1) Deniz Gezmiş (1) doğum günü (1) Dostluk (1) Dumansız hava sahası (1) Duş (1) duygu-mantık (1) duygulandımda duruldum (1) duyun sesimi lan (1) Efes'i zengin eden rektör (1) Eğitim (2) Emre Aydın (1) Ergenlik (1) erotik blog (2) esaret (1) eski sevgili (4) Eşitsizlik (1) eti puf (1) facebook (3) fahişe (1) Filistin (1) Flash tv (1) Gasilhane (1) Gay'em sizi incitmek değil (1) Gazze (1) gençlik (1) Greenpeace (1) Guthrie (1) hayat (1) herkesin tuttuğu kendine (1) hindistan (1) Hitler (1) İddaa (1) İnci (1) insan (1) İnsanlık (1) internet (1) İsmet İnönü (1) İsrail (1) İsrail'deki orman yangınına sevinen idiot (1) İstanbul (1) İzmir (2) Japonlara sesleniş (1) Kaddafi (1) kadın (1) Kalorifer Böceği (1) Kamal Kılıçdaroğlu gömlek bunalımı (1) Kanuni'yle konuştum dizinin gideri var dedi. (1) Kaset (1) kaybolmayan kanka istiyorum (1) Kıbrıs Şehitleri Caddesi (1) Kısa Sarkozy (1) korsan cd illegal download korsan kitap (1) korsan mp3 (1) kpss (3) kpss 2010 eğitim bilimleri (1) Kpss 2010 kopya skandalı (2) Lady Gaga (1) Libya Savaşı (1) markabeyinli olmak (1) Mehmet Pakdemirli (1) Mısır İsyanı (1) Mikrozeka (1) nasıl akademisyensiniz amk. (1) ne bitmez okulmuş amk. (1) neyleyim beni temsil edemeyen müşteri hizmetlerini (1) Nietzsche (1) Nutella hakkında da yazdım ya daha ne yazayım (1) Nükleer Enerji (1) oldu bittiye getirdim (1) Öğrenci evi (1) Öğretmenlik (1) Ölsünler bize mi ölüyorlar sanki diyen devlet (1) Ölüm sezonları (1) ÖSYM (1) Papi dansı (1) Pavlov (1) Pislik (1) Playstation (1) Profösör (1) pucca gibi nasıl yazılır (2) reklamverenler (2) Robot Dance (1) sana değil kardeşine (1) Schopenhauer (1) seyirciye oynadım (1) sıcak çok sıcak (1) sınavlar (1) Sigmund Freud (1) siktiri boktan modernite (3) Snorlax (1) Sosyallik (1) Su sorunu (1) şimdi bana kaybolan anahtarımı verseler (1) Tatminatör (1) Tayyip Erdoğan (1) Tecavüz yasası (1) Teknosa (1) Terör (1) Time out (1) tüketiciyi nasıl öpsek (1) Türkiye' de entellektüel anlayış (2) Twitter (2) UGG (2) Usb nargile (1) Vahit amk senin lan. (1) Yalan (1) yalancının mimi (1) Yavşak Erkekler (1) Yemekteyiz gay sorunsalı (1) yeni nesil (1) Yılmaz Özdil (1) yorrrumm gibi yorum. (1) Zeka (1)

counter map